Wanna dla niepełnosprawnych – gwarancja bezpiecznej kąpieli
Funkcjonalnym wyposażeniem łazienki, w której będą przebywać osoby w wieku senioralnym lub ze schorzeniami ruchowymi, będzie wanna dla niepełnosprawnych. W sytuacji niewystarczającej ruchomości będą one mogły z zaufaniem i samodzielnie wykorzystać nieskrępowany dostęp do kąpieli. Czy będzie to sprawdzona propozycja?
Wanna dla osób z niepełnosprawnościami – w jaki sposób ją wykorzystać?
Musimy wyjąć od stwierdzenia, że wanny z naszych łazienek nie są podobne do tych, które nabywamy jako wanny z drzwiami. Co więcej, kąpiel niepełnosprawnego w klasycznej wannie sprawi, że, zapewne byłoby to znacznie mniej bezpieczne niż przeciętna kabina z natryskiem, z niskim poziomem odpływu na antypoślizgowej terakocie. Dzięki temu pod prysznic da się radę wjechać z wózkiem inwalidzkim lub sanitarnym, a użytkownik może spodziewać się pełnego zabezpieczenia. Jednak wanna dla niepełnosprawnych to jeszcze lepsze rozwiązanie, które charakteryzuje się dodaniem opcji i wyraźnie powiększa bezpieczeństwo. Zamontuj dopasowaną opcję i zapewnij podopiecznemu jakość higieny osobistej.
Jak znaleźć wannę dla niepełnosprawnych?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Głóny parametr wanny dla podopiecznych z dysfunkcją ruchu to odległość brzegów od ziemi. Aby umożliwić samodzielne zażycie kąpieli, powinna pozostawać na wysokości siedziska wózka. Standardowo ta wartość będzie wahać się w zakresie 0,45 – 0,55 m. Z tym że nie będzie to aż tak ważne, gdy wybierzesz wanny z drzwiami. To urządzenie daje nieporównanie więcej komfortu i dyskrecję. Konstrukcja z wejściem pozwala na użytkowanie podobne do tego, które kojarzy się z klasyczną kabiną prysznicową. Dzięki obniżeniu wejścia, burty wanny mogą być wyższe. Zależnie od budowy ten rodzaj wanny pozwala na kąpanie się na stojąco bądź z wykorzystaniem demontowanego siedziska. W sprzedaży bywają także wanny dla osób z niepełnosprawnością, do których na stałe wbudowano siedziska. Ich wadą jest jednak brak szans kąpieli na stojąco.