Miód na hemoroidy — właściwości i zastosowanie

Domowe kuracje przeciw hemoroidom jest możliwe do zastosowania jeśli zostało to skonsultowane podczas wizyty u lekarza. Jest to przypadłość na tyle poważna, że nie powinno się traktować jej lekceważąco. Dobrze jest zgłosić się do lekarza już na początku choroby, bowiem w tym czasie znacznie łatwiej można walczyć z chorobą. W jaki sposóbprodukty pszczele, takie jak czopki propolisowe, potrafią wspomagać kurację hemoroidów?

Miód – czy potrafi leczyć hemoroidy?

Z roku na rok coraz więcej poruszany jest temat apiterapii, która wykorzystuje produkty pszczele. Wspomagają one zwalczanie rozmaitych dolegliwości dotyczących narządów wewnętrznych i tych skórnych bądź infekcji. Wielokrotnie posiłkując się nimi da się wspomóc leczenie nawet bardziej poważnych chorób. Tym samym produkty pszczele są naturalne, a dzięki temu nie wpływają negatywnie na organizm, a przedawkowanie ich jest niemożliwe.

Skuteczną domową metodą dającym efekty w leczeniu hemoroidów jest miód wraz z wszelkimiwieloma produktami zawierającymi go w swoim składzie, przykładem mogą być między innymi czopki propolisowe.

Powodem jest to, że miód powoduje przyspieszanie gojenia ran oraz działa bakteriobójczo. Dodatkowo spowalnia on rozwój drobnoustrojów odpornych na leczenie farmakologiczne. Dzięki temu miód świetnie wpływa na przyspieszenie gojenia różnych ranek czy miejsc z infekcjami oraz takich problemów, opornych na standardowe leczenie.

Czopki propolisowe i inne produkty pszczele — sposoby na leczenie hemoroidów

Jeśli lekarz pozwolił na wykorzystanie miodu jako wsparcie leczenia hemoroidów, można wykorzystać produkty pszczele na więcej niż jeden sposób. Dobrze jest spożywać miód w połączeniu ze stosowaniem zewnętrznym, poprzez smarowanie nim problematycznego fragmentu.

Produkty pszczele i powstające z nich maści oraz nasączane nimi opatrunki, czy też czopki propolisowe mogą być zastosowane w ramach wspomagania leczenia trudno gojących się ranek w okolicach występowania hemoroidów. W takim przypadku miód warto aplikować na trudno gojące się miejsce około 2-3 razy dziennie (także w godzinach nocnych), nie powinno się zakrywać miejsca aplikacji opatrunkiem. Jeżeli rany są głębsze, dobrym wyjściem jest sięgnięcie po czopki propolisowe, które coraz częściej są zalecane po chirurgicznym usunięciu hemoroidów. Bezpośrednio po aplikacji czasami pojawia się pieczenie lub lekkie nasilenie bólu. Skóra w ten sposób reaguje na kontakt z miodem. Należy przeczekać tę chwilę, poprawa stanu skóry następuje zazwyczaj już po kilku dniach. Tutaj także należy mieć na uwadze zalecenia lekarza.