Słupek rtęci i nasycenie wodą do sprawdzenia! O co powinieneś zadbać za w szklarni przydomowej

Przydomowa uprawa pod zadaszeniem to pomysł na wyhodowanie warzyw i owoców bez niepotrzebnych zasilaczy, polepszaczy smaku oraz niezdrowych substancji. Bez pracy nie ma kołaczy. W związku z tym powinieneś poświęcić jej wiele pracy i zaangażowania. Temperatura i wilgotność to dwa najważniejsze czynniki generujące właściwy rozwój – zapewnij nowalijkom odpowiednie parametry.

Stwórz idealne warunki dla hodowli roślin

Organizacja miejsca dla roślin do celów spożywczych to coś nieskomplikowanego, z tym że problematyczne okazuje się uzyskanie optymalnych czynników zewnętrznych. Pomyśl o idealnych warunkach cieplnych, co może być nieoczywiste – ciepłe południa często przychodzą dopiero w maju i po kilkunastu dniach robi się nadzwyczaj gorąco. Chłody, ale też i zbytnie upały to coś niepsrzyjającego, zatem najlepiej postawić na odpowiednie wentylowanie i podlewanie swoich upraw. Z wodą musimy zjawić się w szklarni o świcie, kiedy słońce nie może dogrzewać zbyt mocno, a następne nawadnianie odbywa się pod wieczór, gdy słońce już zajdzie. Rośliny zatrzymują wtedy wodę na dłużej, a temperatura panująca na zewnątrz nie zmienia nic w ich wzroście.

Szklarnie poliwęglanowe – rozwiązanie tworzące optymalne warunki

Nie tylko solidność wyróżnia szklarnie poliwęglanowe, zaś fakt że trudno je uszkodzić, z pewnością przemawia za ich instalacją. Nie każdy orientuje się, że takie panele z poliwęglanu to również gwarancja zachowania najlepszych okoliczności dla rozwijających się pędów. Specjalne płyty blokują nadmiar cząstek ultrafioletowych, z drugiej strony w tym samym czasie przepuszczają światło do wzrostu upraw w bardzo krótkim okresie. Izolacja jest wręcz 5 x większa w porównaniu do zwykłego materiału. Istotna właściwość pozwalająca na utrzymanie idealnych warunków to braki w zmianie właściwości także podczas panowania skrajnych temperatur (brak jakichkolwiek różnic między -50 do nawet +50 stopni Celsjusza). Szklarnie poliwęglanowe utrzymują bardzo dobrą poduszkę termiczną, przez co nie następują wahania temperatury, a ciepło pozostaje na idealnym poziomie, co ma znaczenie w trakcie wegetacji wszystkich roślin. Obserwacja badań pokazuje, że przepuszczają około 80 % promieni UV, a reszta światła i ciepła zostaje jednakowa.