Jak skutecznie zaprosić dziecko do zabawy?

Często zdarza się, że najmłodsi wchodzą nam na głowę, a my nie mamy pomysłu, jak je wciągnąć do zabawy, by odpocząć po całym dniu pracy. Sprawa jest prostsza do rozwiązania, kiedy w domu mamy dziadków, którzy najczęściej się z nimi pobawią, lecz rzecz przedstawia się inaczej, kiedy ich nie ma. Sytuacja bez wyjścia? Wcale nie musi być aż tak dramatycznie.

Co zrobić, gdy latorośl szybko się nudzi?

Niestety przeszły już lata, gdy do fascynującej zabawy wystarczył konar drzewa lub osiedlowa ławka. Czytanie i popularne dawniej metody spędzania czasu słabo się sprawdzają. Także chwile spędzone z kolegami i koleżankami bardzo szybko powszednieją i przestają interesować, jeżeli nie ma pomysłu, co robić. Najmłodsze osoby w rodzinie zaczynają być nieznośne, głośne, dopominają się uwagi, co najczęściej powoduje, że domownikom udziela się niezdrowa atmosfera. Czy da się coś z tym zrobić?

W co zaangażować pociechy na co dzień?

Pomysłów jest mnóstwo, choć potrzeba sobie bezpośrednio szczerze stwierdzić, że nie wszystkie metody będą się naszym najmłodszym spodobać. Można podtrzymać kontakty z innymi młodymi rodzicami, a jeśli to nie dostarczy interesujących pomysłów, zaciekawmy dziecko choćby planszówkami, które możemy znaleźć w pobliskiej bibliotece albo tym podobnej placówce. W wypadku gdy plansza z kostką nie przekona malca do spędzenia z nią dłuższego czasu, a dziecko wciąż nie wie, co robić, musimy sięgnąć do sieci. Warto wpisać do przeglądarki wyrażenie „animacje dla dzieci pomysły” – już pierwszy rezultat przyniesie nam możliwość zapoznania się z mnóstwem propozycji atrakcyjnych zabaw i zajęć dla dzieci oraz młodzieży bez względu na płeć i wiek.

Przydadzą się towarzysze zabaw

Niewspółmiernie prościej zadbać o aktywność dziecka, gdy ma ono brata lub siostrę, bo paradoksalnie im liczniejsze grono milusińskich, tym łatwiej znaleźć mnóstwo atrakcyjnych rozrywek. Idealnie przy dużej liczbie uczestników doskonale sprawdzą się rozmaite wyścigi i tory przeszkód, np. ściganie w dwójkach z balonikami z wodą lub z jajkiem na łyżeczce (można je wymienić na piłeczkę do tenisa stołowego). Wygrywa ta dwójka, która pierwsza dotrze do końca z ocalałymzestawem. Można dodać, że wersji tej zabawy jest całe mnóstwo, odszukamy je bez trudu w internecie.