I idealnym managerom zdarzają się te złe kroki…

Tylko ten, kto nic nie robi, nie błądzi. W rozmaitych sytuacjach może okazać się to wręcz nieuniknione. Nie uchroni nas przed tym wiek, doświadczenie ani renoma. Jakie jednak przeważnie zdarzają się liderom? Czy szkolenia dla managerów mogą coś zmienić w tej sprawie?

Po pierwsze – komunikacja w firmie

Nie tylko w pracy niezbędna jest dobra komunikacja, ale w wewnątrz przedsiębiorstwa jej brak bywa powodem nieosiągnięcia celu. Wśród najczęściej popełnianych błędów zarządzających jest brak zdolności do porozumiewania się z zespołem, ale też z innymi wydziałami. Skutkiem są niesprawdzone wieści, źle formułowane wskazówki lub kompetencyjny chaos, jak również fakt, że często różne zespoły pracują nad tym samym zadaniem, nie mając o tym pojęcia. Korekta komunikowania się między kierownikiem a załogą będzie mogło nastąpić poprzez szkolenia dla managerów. Możemy nie znaleźć innej okazji, by kłopot porozumiewania się nie zakłócał pracy w danym zespole.

Manager jako alfa i omega?

Często bywa że debiut na kierowniczym stanowisku (ale nie tylko) definiuje nadmierne zaufanie do swoich konceptów. Wierząc we własne siły, akceptuje wyłącznie własne opinie i koncepcje, co ogranicza resztę zespołu i działa destrukcyjnie na wszelką kreatywność. Każdy pomysł, który nie pochodzi spod rąk szefa, będzie uchodzić za fakt niewart zainteresowania. Czy można takimi metodami zorganizować dobrze pracującą grupę zadaniową? Szkolenia dla managerów pomogą dostrzec problem i nauczą pracy zespołowej bez uszczerbku dla ambicji lidera.

Prowadzenie zebrań to także sztuka

Szczególnie trudną sztuką okazuje się prowadzenie interesujących i efektywnych zebrań. Ten błąd także często zdarza się nawet rutynowanym managerom. Bieganie po tematach, rozwlekanie szczegółów, miałkie uwagi generują wielki chaos i utratę uwagi obecnych. Za sprawą szkoleń dla managerów to właśnie kadra zarządzająca szybko przyswoi wiedzę, jak prowadzić zebrania.

Czym zmotywować pracowników?

Pomysłowość i efektywność – to daje stworzenie właściwego systemu motywacji. Nagminnie zdarza się, że managerowie nie doceniają wpływu tego czynnika na swoich ludzi. To kończy się zgoła niewłaściwym efektem.

Modne zarządzanie?
Nowinki pojawiają się także w temacie zarządzania. Przeważnie robią duże zamieszanie i odchodzą w niebyt. W zarządzaniu brakuje przestrzeni na eksperymenty, gdyż sposoby efektywnego przewodzenia zespole są znane od dawna.

Wszystkie powyższe pomyłki dają się popełniać w mniejszym natężeniu. Szkolenia dla managerów udaje się dopasować do oczekiwań każdej firmy, więc z poważnymi wyzwaniami pomogą uporać się dość skutecznie.