Dziecięca pościel – którą wybrać, by była bezpieczna?

Decyzja o kupnie pościeli dziecięcej jest nie lada wyzwaniem. Przed zakupem należy znaleźć taką wyprawkę, która będzie odpowiednio bezpieczna, przecież będzie z dzieckiem przez kilka godzin. Pościel powinna gwarantować wygodny sen, a także być miękka i ciepła. W jaki sposób znaleźć pościel, która będzie spełniaćkażde z tych wymagań?

Jaki materiał będzie najlepszy na pościel dziecięcą?Pościel dziecięca – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Jednym z najbardziej istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka jest jej bezpieczeństwo. To dość ważna rzecz, bowiem pościel to rzecz będąca bardzo blisko z delikatną skórą dziecka. Dziecięca wrażliwość na dotyk powoduje, żeby pościel była zrobiona z naturalnego oraz przyjemnego w dotyku materiału o wysokiej jakości. Dodatkową korzyścią dziecięcej pościeli są jej wzory, każdy producent dzianin perre dba o to, żeby zachęcały dzieci do pobytu w łóżku. Najlepszy duet to połączenie tkaniny wysokiej jakości i ładnego nadruku.

Potwierdzenie bezpieczeństwa to obowiązek producenta tkanin drukowanych dla dzieci

Podstawową kwestią, o której powinniśmy pamiętać podczas wyboru pościeli dla dzieci jest kwestia bezpieczeństwa. Taka pościel bywa obszyta dodatkowymi elementamiozdobami, przykładowo kokardkami bądź pomponami, ale żadne z nich nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Tego typu dekoracje będą nadawać uroku pościeli, ale mogą stać się też potencjalnym zagrożeniem, zatem lepiej zastąpić je kolorowym nadrukiem. Renomowany producent zawsze ma je w w sprzedaży.
Na pewno nie każdy zdaje sobie sprawę, że wszystkie dzianiny używane w procesie produkcji tekstyliów muszą mieć odpowiednie oznaczenie, np. OEKO-TEX. Jego uzyskanie oznacza przejście etapu kontroli w warunkach laboratoryjnych i gwarantuje bezpieczeństwo konkretnego wyrobu. Innym ważnym znakiem jest GOTS – bardziej surowy i restrykcyjny. Jego obecność to znak, że w nasze ręce trafia rzecz stworzoną z zastosowaniem zrównoważonej, ekologicznej oraz etycznej produkcji. O bezpieczeństwie dziecięcej pościeli można mówić jedynie w sytuacji, gdy wyprodukowano ją z bezpiecznych surowców i nie ma na niej wystających ozdób oraz zamków.