Dresówka – co to za materiał?

W ubiegłych latach dresy są jednym z naprawdę charakterystycznych sortów odzieży . Sporo z nas materia dresowa – czyli dresówka – nie wiąże się wyłącznie ze treningiem , wszakże jednocześnie z zwykłym ubraniem . Punkty spośród dresówki zakłada się także w zwiewnych sytuacjach , jak również wykorzystuje się go w kompozycjach z wyższej półki .

Co odróżnia dresówkę ?

W dresówce skupia się się raj dla kreatorów haute couture czy blogujących ekspertów od mody – dzianina dresowa bywa prosta , łatwa do wyprodukowania i umożliwia otrzymanie ogromnej liczby fasonów i odcieni . Dobrze się jej używa , gdyż jest całkiem wygodna i stuprocentowo przewiewna . Sprawdza się jako odzież zarówno dla małoletnich , jak i ich rodziców.

Dzianina dresowa jest wyprodukowana z bawełny z udziałem syntetyków . Wśród jej właściwości wyróżniają się sprężystość i dobra przepuszczalność . Tym samym strój z takiego surowca może posłużyć w chłodniejsze i gorętsze miesiące . Występuje w rozmaitych wersjach grubości . Mamy dwie wersje tego materiału : to dzianina dresowa drapana i niedrapana (pętelkowa) . Inne kategorie , stosowane do dresówki, to splot , gramatura i dokładny skład . Wersja pętelkowa zazwyczaj zawiera elastan lub lycrę . Natomiast drapana zawiera pewną ilość poliestru, dzięki czemu jest elastyczna i odporna na odkształcenia

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana jest gruba, sprężysta i posiada wysoką gramaturę . Na nicach zachowuje delikatny i przytulny meszek . Nadaje się na cieplejsze bluzy , dresy , czapki , kominy oraz podpinki . Składniki tej dzianiny to przędza bawełniana z dodatkiem elastanu albo poliestru . Może być również bez udziału syntetyków .

Dzianina dresowa pętelkowa

Inaczej niż w poprzednim wypadku po lewej stronie tego materiału możemy zobaczyć drobne pętelki. Dresówka pętelkowa ma tak samo miły w dotyku charakter , a przy okazji jest niewrażliwa na rozmaite uszkodzenia z zewnątrz . Wykonuje się z niej rozmaite części garderoby – spódnice, czapki, sukienki, szale, tuniki, bluzy, spodnie i , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeśli dodamy do niej nieco elastanu, okaże się rozciągliwa . Gdy zostawimy tylko bawełnę, dresówka będzie gruba i pozbawiona opcji rozciągania . Wystarczy zapamiętać , że grubość , elastyczność lub statyczność dzianiny jest uzależniony od jej zestawu i gramatury .