InteGraRzeszów najlepszym projektem społecznym Polsce

integra_finish

Zakończyła się druga edycja olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W sobotę premier Mateusz Morawiecki wręczył twórcom akcji InteGraRzeszów nagrodę za najlepszy projekt studencki w Polsce.

Przez ostatnich kilka miesięcy uczniowie i studenci z całego kraju tworzyli projekty mające pozytywnie wpłynąć na ich otoczenie. W sumie powstało ich ponad 500. W sobotę w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu.
Złotego Wilka za najlepszy projekt studencki w kategorii społeczność lokalna otrzymał projekt „InteGraRzeszów”. Grupa studentów tworzących InteGrę wróciła do domu z jeszcze jedną nagrodą – tym razem za najlepszy projekt w województwie podkarpackim.
Akcja ułatwiła zawiązywanie nowych międzynarodowych znajomości w naszym mieście łącząc grywalizację i nowoczesne technologie.
Wiedzieliśmy, że podejście do obcej osoby i nawiązanie z nią pierwszej rozmowy jest trudne i krępujące. Dlatego InteGra uczyniła ten moment czymś ekscytującym i fajnym.
Rozrzuciliśmy na uczelniach ulotki z planszą do gry w kółko krzyżyk i tekstem zachęcającym do zaproszenia obcej osoby do rozegrania partyjki. Każda para, która to zrobiła i udokumentowała grę zdjęciem wrzuconym do internetu, miała szansę na wygranie ciekawych nagród pomocnych w pielęgnowaniu nowej znajomości. – mówi Izabella Dłużeń.
Mateusz Morawiecki o wszystkich finalistach olimpiady powiedział:
Myślę, że zobaczyliśmy tu przyszłą elitę tego kraju, bo wierzę, że najlepszą definicji elity to taka jakiej udzielił Bułat Okudżawa, który powiedział, że prawdziwym inteligentem jest ten, kto troszczy się o innych ludzi.

Comments

comments

6 696 thoughts on “InteGraRzeszów najlepszym projektem społecznym Polsce