Brawo! Rzeszowski klub stanął na wysokości zadania!

W zeszły czwartek w Rzeszowie doszło rasistowskiego incydentu. W kierunku bawiących się studentów z międzynarodowej wymiany „Erazmus” skierowano okrzyki „Tylko biała chrześcijańska Europa” i „Nie będzie tutaj drugich Niemiec”.

1

Jeden z napastników uderzył dwóch zagranicznych studentów. Na szczęście natychmiast zareagowała ochrona klubu „Pod Palmą” i wyprowadziła awanturujących się uczestników imprezy. Obydwu poszkodowanym pomocy udzielili ratownicy medyczni, dyżurujący na każdej imprezie organizowanej w tym klubie. Obydwie osoby mogły po krótkiej chwili wrócić do zabawy.

 

  • Podobne wydarzenia to tylko rzadkie incydenty. Nie obserwowaliśmy my ich jeszcze rok temu, zanim media zaczęły straszyć napływem imigrantów. Nie zgadzamy się na podobne zachowania „Pod Palmą”. Dbamy o bezpieczeństwo każdego naszego gościa i wspieramy akcję społeczną „InteGraRzeszów” – mówi Damian Raczkiewicz, manager klubu.

Celem projektu „InteGraRzeszów” jest integracja studentów różnych narodowości mieszkających w naszym mieście. Impreza integracyjna w ramach tej akcji odbędzie się pod w klubie „Pod Palmą” w sobotę 20 lutego o godz. 21.00

Będzie to impreza finałowa i ostatnia okazja do wzięcia udziału w grywalizacji. Gra zamieni krępujący moment pierwszej rozmowy w coś ekscytującego i fajnego. Jeżeli dwie osoby różnych narodowości:

  • rozegrają partyjkę gry „kółko krzyżyk” na ulotce akcji;
  • udokumentują to wydarzenie selfie z hashtagiem #InteGraRzeszów;

to wezmą udział w losowaniu nagród pomocnych w pielęgnowaniu nowej znajomości. Do wygrania będą m.in. bilety na mecze Resovii Rzeszów, wejściówki do parku trampolin lub wyjścia na pizzę albo do kawiarni.

 

 

 

 

Comments

comments