Dlaczego zajmujemy się problemem integracji na podkarpaciu?

Ostatnio w naszym mieście pojawiły się rasistowskie plakaty. W Przemyślu wybuchł ogólnopolski skandal wywołany przez studentów z Ukrainy. To najbardziej wyraźne symptomy konfliktu międzykulturowego, który rozwija się w naszej lokalnej społeczności.

Dowody na poparcie tego twierdzenia znaleźliśmy w lokalnych mediach.

  1. Rasistowski baner na ogrodzeniu stadionu Resovii Rzeszów

wpis_2_obr_1
„Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti” – o takiej rasistowskiej treści baner ktoś powiesił na ogrodzeniu stadionu Resovii Rzeszów. Po interwencji dziennikarzy baner zdjęto.”

źródło: http://rzeszow-news.pl/rasistowski-baner-na-ogrodzeniu-stadionu-resovii-rzeszow/

  1. Studenci pozowali w Przemyślu z flagą UPA

wpis_2_obr_2

„Dziewięciu młodych mężczyzn stoi z banderowską, czerwono-czarną flagą. Pięciu z nich ma ręce uniesione w faszystowskim geście. W tle dwa auta bmw. Dla podkreślenia efektu, z włączonymi światłami. Seria fotografii wykonana została w podziemnym parkingu przemyskiej Galerii Sanowa. Takie zdjęcia pojawiły się w internetowej sieci i wywołały burzę.”

 

Źródło: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/5787481,studenci-pozowali-w-przemyslu-z-flaga-upa-nowe-fakty,id,t.html

Pogłębianiu konfliktów można jeszcze zapobiec. Nie chcemy się tutaj mieszać w politykę czy tłumaczyć skomplikowanych zaszłości historycznych. chcemy tworzyć nici porozumienia między konkretnymi ludźmi :) Mamy zamiar dać ludziom pretekst do tego, żeby się poznali i polubili.

Jak to zrobimy? Dowiesz się już z kolejnej notki na blogu. Polajkuj nasz Fanpage, żeby nie przegapić żadnej aktualizacji.

Znacie inne akcje, które mierzą się z podobnym problemem społecznym? Podrzućcie namiary w komentarzach, żebyśmy mogli do nich dotrzeć i zawiązać współpracę :)

Comments

comments